fbpx

Velilerin Öğretmenlere Kurduğu En Garip 15 Cümle

Öğretmenler ile veliler arasında adı konamamış bir gerginlik var maalesef. Öğretmenler bazı konularda aileleri sorumlu tutarken veliler ise öğretmenleri sorumlu tutuyor. Hangi tarafın haklı hangisinin haksız olduğu üzerinde durmayacağız. Ama aşağıdaki cümleleri okuduğunuzda Allah öğretmenlere bilinçsiz veliler karşısında sabır versin diyeceksiniz. Hazırsanız başlayalım.

Velilerin Öğretmenlere Kurduğu En Garip 10 Cümle

1- Diğer çocukların fıstık ezmesine alerjisi olabilir. Lütfen diğer çocuklara söyler misiniz oğlum fıstık ezmeli sandviç yerken ondan uzak bir yerde dursunlar.

via GIPHY

 2- Facebook’tan size arkadaşlık isteği yolladım. Lütfen kabul eder misiniz? Çocuğumun ödevi ile ilgili sorum olduğunda sizden hemen cevap alabilirim. Böylesi benim için daha kolay olur.

via GIPHY

3- Bu hafta ailecek tatile gideceğiz. Sınfta önemli konular üzerinde durmasanız nasıl olur? Çocuğumun derslerden geri kalmasını istemiyorum.

via GIPHY

4- Açıkçası biz başka bir öğretmen olmasını bekliyorduk. Çocuğumuzun öğretmeni siz olduğunuz için biraz üzüldük.

via GIPHY

5- Çocuğum hakediyorsa ona vurmaktan çekinmeyin lütfen. Bu konuda ısrar ediyoruz.

via GIPHY

6- Kızımın çok şirin bir hamsterı var ve onu okula getirmesinin yasak olduğunu söylemişsiniz. Bu çok yanlış bir davranış.

via GIPHY

7- Sınavlarda süre sınırı olmasa nasıl olur? Oğlum acele edince yapamıyor da.

via GIPHY

8- Öğretmenliğin kutsal olduğunu düşünüyordum. Ama belli ki siz sadece tatili çok diye öğretmen olmayı seçmişsiniz.

via GIPHY

9- Siz maaşınızı benim vergilerim sayesinde alıyorsunuz. Bu yüzden söyleyeceklerimi dinler misiniz lütfen?

via GIPHY

10- Zaten bütün yaz tatil yapacaksınız, sınıfa kendinizi biraz daha adayabilir misiniz? Yeteri kadar enerji sarf etmediğinizi düşünüyorum.

via GIPHY

11- Kızım sizin dersiniz hariç tüm derslerden iyi not almış. Sizin öğretmenliğinizde bir sorun olabilir mi acaba?

via GIPHY

12- Sınıfa alınacak malzemeleri sizin almanız gerekmiyor mu? Sonuçta onları siz istiyorsunuz.

via GIPHY

13- Sizin eğitim bilimleri benim ise psikoloji diplomam var. Sınıf yönetimi konusunda tavsiyelerde bulunduğumda daha dikkatli dinlemelisiniz beni.

via GIPHY

14- Oğlumun verdiğiniz ödevleri yapmasını doğru bulmuyorum.

via GIPHY

15- Çocuğumun okuldan çıkış saatinde ben işte oluyorum. Öğretmenin görevi velilere kolaylık sağlayıp çocuklarla ilgilenmek değil mi? Ben işten çıkana kadar çocuğuma göz kulak olmalısınız.

via GIPHY

Nasıl cümleler ama? 🙂 Bilinçli velilerin hepsi bizler için kıymetli ama arada böyle tek tük bilinçsiz ve tüm sorumlulupu öğretmene yıkan veliler de çıkabiliyor. Sizin favori cümleniz hangisi oldu? Aşağıdaki yorum kısmına yazmaktan çekinmeyin lütfen.

Kaynak: Bored Teachers

Paylaş:

Bir cevap yazın