fbpx

Ücretsiz En İyi Video Edit Programları 2021

Ücretsiz en iyi video edit programları 2021 yazımızı mutlaka okuyun; zira online eğitimin en önemli parçalarından biri videolardır. Bu nedenle video düzenleme programları da büyük bir öneme taşır. Özellikle basit bir kullanıma sahip olan ücretsiz video edit programları öğretmenlerin gözdesi ve en büyük yardımcısıdır!

İşte bu nedenle bu yazıda en iyi ücretsiz video düzenleme programları nelerdir konusunu işleyeceğiz. Bu programlarla görüntü ve sesi birleştirebilir, slaytlar oluşturabilir, eğlenceli ve dinamik dersler işleyebilirsiniz.

Moviemator

Moviemator programı tamamen ücretsiz olması ve basit kullanımı ile dikkat çekiyor. Görüntü ve ses – müzik birleştirme, videoya metin ekleme, geçiş efektleri ile süsleme gibi temel video edit özelliklerini bir arada kullanabilirsiniz. Filigran yoktur.

(*Filigran: Kullandığınız programın logo veya sembolü. Genellikle ücretli programların ücretsiz versiyonlarında bulunur ve oluşturduğunuz videolarda siz istemeseniz dahi görünür. Kaldırmak için ücretli versiyonunu satın alırsınız.)

Olive

Olive Video Editor, açık kaynaklı bir video edit uygulamasıdır. Video düzenleme uygulamalarının atası olarak bilinen Adobe Premiere uygulamasının arayüzüne benzer bir arayüze sahiptir fakat kullanımı oldukça basittir. Dili Türkçe’dir. Filigran yoktur.

(İndirmek için gideceğiniz sayfadaki “Olive 0.2 Nightly Builds” başlığı altındaki seçeneklerden seçiminizi yapın.)

Kdenlive

Kdenlive programı da bir diğer ücretsiz video edit programıdır. Kullanıcı dostu arayüzü, Türkçe olması ve temel video düzenleme araçları ile oldukça kullanışlıdır. Filigran yoktur.

Shotcut

Vikipedia’nın dediği gibi “Shotcut, FreeBSD, Linux, macOS ve Windows için ücretsiz ve açık kaynaklı bir çapraz platform video düzenleme uygulamasıdır.” İstediğiniz çözünürlük ve FPS ayarıyla videolar oluşturmanızı sağlar. Diğer programlarda da olan temel video edit işlevlerini yerine getirir. Filigran yoktur.

Windows Movie Maker

Windows işletim sistemli bilgisayarınızda bulabileceğiniz Windows Movie Maker çok basit bir kullanıma ve Türkçe dil desteğine sahiptir. Bilgisayarınızda aratarak bulabilirsiniz. Eğer yoksa ve Windows 10 kullanıyorsanız programı Microsoft Mağaza’da aratın ve bulup indirin! Filigran yoktur.

Ücretsiz en iyi video edit programları 2021 listemizin sonuna geldik! Dilerseniz buradaki programları kullanarak dersleriniz için keyifli videolar hazırlayabilirsiniz. Lütfen indirmeden önce bilgisayarınızın kapasitesini göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Alternatif – Ücretsiz Online Video Edit Platformları 2021

Bilgisayarınıza program kurmak istemiyorsanız fakat video editlemeniz gerekiyorsa bunu çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki siteleri kullanmanızı tavsiye ederiz:

Ücretli En İyi Video Edit Programları 2021

Eğer video edit işine gönül verdiyseniz ve daha da profesyonelleşmek isterseniz yukarıdaki uygulamalar yeterli gelmeyebilir. Aşağıda ise profesyonellerin kulandığı, fiyatını son kuruşuna dek hak eden en iyi ücretli video edit uygulamalarını bulabilirsiniz:

  • Adobe Premier
  • MovAvi
  • Sony Vegas Pro
Paylaş:

Bir cevap yazın