fbpx

Sunumlar İçin Ücretsiz Görseller Bulma

Sevgili öğretmenler, sunumlarınızı harika görseller ile süslemek ister misiniz?

Cevabınız evet ise, gelin internette ücretsiz görseller bulma ve indirme yollarını anlatıp bunları hangi sitelerden temin edebileceğinizi gösterelim. Çocukların izlemekten ve öğrenmekten keyif aldığı sunumlar hazırlamak çok kolay!

Freepik

Öncelikle Freepik anasayfasına gidin.

(Site İngilizce’dir. İngilizce bilmiyorsanız ve Chrome tarayıcınızda Google Translate aracı yüklüyse siteye gidince sağ tık yapıp Çevir seçeneğine basabilirsiniz. Bu eklenti yoksa ayrı bir sekmede Translate’i açın ve aratmak istediğiniz kelimenin Türkçesini yazdıktan sonra İngilizceye çevirip öğrenin.)

Ardından aşağıdaki adımları uygulayın:

Görsel Winrar dosyası olarak inecektir. Winrar programı ile çıkarabilirsiniz.

Pexels

Pexels sitesi çizimden ziyade fotoğraflar için uygundur. Türkçedir. Bu nedenle aramak istediğiniz görselleri Türkçe arayabilirsiniz. Tamamen yukarıdaki mantığa dayanır: Beğendiğiniz görsele tıklayın ve İndir’e basın.

Pixabay

Pixabay başka bir vektör çizim indirme sitesidir ve ücretsizdir. Site Türkçedir. Aramanızı yaptıktan sonra aşağıdaki ayrıntıya dikkat edin ve beğendiğiniz görsele tıklayıp İndir seçeneğine basın:

Gördüğünüz gibi, çok fazla seçeneğiniz var! Bu görselleri indirip harika slaytlar oluşturabilir ve eğlenceli konu anlatım videoları yapabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın