fbpx

Öğretmenler ve Öğretmen Olmayanlar Arasındaki 7 Fark

Öğretmen arkadaşlarınız ile öğretmen olmayan arkadaşlarınız arasındaki farkı sizler de görmüşsünüzdür. Öğretmen arkadaşlarınızla birlikte bir aktivite yaptığınızda onların öne çıkan bazı özellikleri vardır. Gelin sizlere öğretmenler ile öğretmen olmayanların arasındaki farkı mizahi bir dille birazcık anlatalım.

Öğretmenler İle Öğretmen Olmayanlar Arasındaki Farklar

1- Öğretmenler Geç Kalmazlar

Öğretmenler işleri gereği bir dakika bile geç kalmamayı öğrenmişlerdir. Her gün derse 5-10 dakika geç giren bir öğretmen gördünüz mü siz hiç? Arada istisnalar olabilir tabii ki ama bu onların dakik olmadığı anlamına hiç mi hiç gelmez. Öğretmen olmayanlar ise yataktan yeni kalkmalarına rağmen 5 dakikaya oradayım diyebilirler 🙂

2- Öğretmenler Kitap Tartışmak İçin İdeal Arkadaşlardır (Resimli Kitaplar Özellikle)

Öğretmenlerin kitaplar hakkında bilgisi oldukça geniştir. Özellikle çocuk kitaplarının hepsi hakkında bilgi verebilirler size. Bu da onların aslında eğlenceli arkadaşlar olduğunun göstergesi.

3- Öğreten Olmayanlar Popüler Şarkıları Dinlerken Öğretmenler Sesli Kitap Dinler

Öğretmen olmayanlar yeni çıkan tüm şarkılardan haberdar olup farkında olmadan mırıldanmaya başlarlar bile. Öğretmenler ise internete yeni düşen sesli kitapların peşindedirler.

4- Öğretmen Olmayanlar Hafta Sonunu Dışarıda Geçirirken Öğretmenler Evde Çalışarak Geçirir

Bir öğretmen için 5 günlük iş günü asla yetmez. Onların hafta sonu da yapacak işleri illa ki kalır. Kalmasa da bir sonraki haftaya hazırlık yapmakla yükümlüdürler. Bu yüzden evde masa başında çalışarak geçirirler hafta sonlarını.

5- Öğretmenler Okul İle İlgili Bir Konu Duyduklarında Aynı Anda Sevgi De Dolarlar, Sinirlenirler De

Öğretmenler öğrencileri ile ilgili bir olayı anlattıklarında hem öğrencilerini çok sevdiklerinden bahsederler, hem de onların yaptıkları davranışlara sinirlenirler. Ve bu olayları 1000 defa anlatsalar da sinirlenmezler.

6- İlkokul Seviyesinde Espri Yaptığınızda Hemen Anlarlar

Çocuklar hem internetle hem de dış dünya ile hep iç içeler. Bu yüzden kendilerin has bir şaka anlayışları var. Buna aşina olmayan kişilerin bu esprileri anlaması mümkün değil. İşin güzel yanı ise bu esprilerin aslında oldukça komik olması. Öğretmen bir arkadaşınız varsa bu esprileri duymanız çok olası.

7- Öğretmenler Sizi Her Zaman Daha İyi Anlarlar

Öğretmenler, öğrencileri için sadece bir öğretmen değildirler. Bazen onların sırdaşı, bazen dert ortaklarıdır. Öğretmenler de öğrencilerinin en yakın arkadaşlarıdır. Bu yüzden öğretmen arkadaşlarınız sizi en iyi anlayacak arkadaşlarınızdır.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın