fbpx

Öğretmen Olduğunuzu Kesinlikle Anladığınız 8 Durum

Öğretmen olduğunu anlamak özellikle mesleğe yeni başlayanlar için biraz daha zordur. Ancak aradan zaman geçince bazı şeyler her gün başınıza gelir ki bunu sadece öğretmenler yaşayabilir. İşte öğretmen olduğunuzu kesinlikle anladığınız 8 durum.

Öğretmen Olduğunuzu Anladığınız 8 Durum

1- Güne 30 Öğrenciyle Selamlaşarak Başlamak

Günaydın öğretmenim. Günaydın Elif. Günaydın öğretmenin. Günaydın Arda… Bunu günde en az 30 defa yapıyorsunuz değil mi? İşte siz gerçek bir öğretmensiniz. Bunu sizden başka kimse yaşayamaz. 🙂

2- En Az 20 Öğrencinin Size Anne Ya Da Baba Diye Seslenmesi

Öğrencilerin okuldaki anne babaları da öğretmenleridir. Bu durum, öğrencilerin öğretmenlerini kendilerine ne kadar yakın hissettiklerini gösterir.

3- Restoranda Sandalyeleri Düzeltmek

Öğretmen olduktan sonra istemsiz bir refkleks oluşur ve öğretmenler yamuk duran sıraları düzeltirler. Maalesef bu durum sadece okulla sınırlı da değildir. Bir restorana, kafeye gittiklerinde de yamuk duran sandalyeleri istemsizce düzeltmeye başlarlar. 2 kilometre uzaktan bile öğretmen olduğunuz anlaşılır.

4- Öğretmen Ses Tonunuzu Arkadaşlarınıza Karşı Da Kullanmak

Öğretmen ses tonu diye bir şey vardır. Sınıfta çoğu zaman öğrencilere karşı bu ses tonu kullanılır. Ama bu ton artık o kadar yapışıp kalır ki size günlük hayatınızda da kullanmaya başlarsınız.

5- Geceleri Uyuyamamak

Geceleri düzgün bir uyku çekememek de öğretmenliğin başlıca göstergelerindendir. Başınız ağrıyor olabilir, yarınki dersi düşünebilirsiniz. Uykusuzluk sebebiniz birden fazla emin olun.

6- Hasta Olduğunuzda Çalışmak Zorunda Olmak

Çoğu meslek sahibi hasta olduğunda raporunu alır, evinde yatarak dinlenir. Ama öğretmenlikte durum böyle değildir. Hasta olununca da çalışmak gerekir ki çocuklar derslerinden geri kalmasın.

7- Kendi Çocuğuna Yanlış İsimle Seslenmek

Bu da çok sık karşılaşılan bir durum. Öğretmenler her gün onlarca çocukla ilgilendiği için bazen kendi çocuğuna bile öğrencilerinden birinin ismiyle seslenebiliyor. Mesela sınıfın yaramazı Ahmet ise kendi çocukları yaramazlık yaptığında ona “Ahmet uslu dur evladım” diyebiliyorlar. 🙂

8- 30 Öğrencinin Adını Hatırlamak Ama Anahtarları Nereye Koyduğunu Unutmak

Sadece öğretmenlere özgü bir süper yetenek:) Zor olan şeyleri hatırlayıp en basiti hatırlayamamak.

Sizler bu davranışlardan kaç tanesini gösteriyorsunuz. Yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Bored Teachers Web Sitesi

 

Paylaş:

Bir cevap yazın