fbpx

En İyi İngilizce Öğreten Oyunlar – Ücretsiz İndirin

İngilizce öğreten oyunlar İngilizceyi keyifli bir şekilde öğrenmenin en iyi yoludur! Kelime öğrenmeyi kolaylaştıran bu oyunları oynadıkça kelime hazinenizin genişlediğini görmüş olursunuz. Sıkıcı ezberlerden uzak bu yol sayesinde eğlenerek öğrenirken öğrendiklerinizi kalıcı hale getirirsiniz!

Aşağıda en sevilen İngilizce öğrenme oyunları listemizi inceleyebilir ve oyunları Okul Modu sayesinde ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Dilerseniz USB ile bu oyunları okula taşıyıp tahtaya yansıtarak sınıfça oynayabilirsiniz! İyi eğlenceler…

UYARI: Oyun indirmeye basıp kaydet’e bastığınızda ekranın sol alt köşesinde (Chrome kullanıyorsanız) muhtemelen hata alacaksınız. Bu hatanın nedeni dosyanın indirme sayısının az olmasıdır. Yani dosya tamamen güvenlidir ve aşağıdaki yolu izleyerek kolaylıkla sorunu çözebilirsiniz:

İşte şimdi eğlenceye başlayabiliriz. Hazırsanız oyunları görelim ve indirmeye hazır olalım!

 

Hangman – Adam Asmaca

Hepimizin bildiği Hangman yani adam asmaca, iki veya daha fazla oyuncu ile oynanabilen bir sözcük tahmin oyunudur. Önce tema seçeriz. Sonra bir oyuncu bir kelime, ifade ya da cümleyi sırayla harf söyleyerek tahmin etmeye çalışır. Oyuncunun her bilmediği harf için adamın bir parçası çizilir. Kelime bilinene kadar tüm parçalar çizilirse oyuncu kaybeder; kelimeyi asılmadan bulabilirse kazanır.

Adam Asmaca

Dosya adı: adamasmaca.exe

Dosya türü: EXE

Yüklenme tarihi: 12 Ekim 2021

Dosya boyutu: 40 MB

1 Kez İndirildi!

Consantration (İngilizce Hafıza – Eşleştirme Oyunu)

Bu oyunda önce bir tema seçiyoruz. Ardından temanın kelimeleri görsel ve yazılı şekilde bir kez gözümüzün önünden geçiyor. Sonra kartlar karıştırılıp kapanıyor. Tek tek kartları çevirip eşleştirme yapmamız gerekiyor. 2 kart açtığımızda kartlar eşleşmiyorsa yeniden kapanıyorlar. Amaç çıkan kartları aklımızda tutup doğru çiftler yaratmak. Oyun boyunca haliyle hem hafızamızı kuvvetlendiriyoruz hem de kelimeleri tekrar ediyoruz!

Concentration

Dosya adı: concentration.exe

Dosya türü: EXE

Yüklenme tarihi: 12 Ekim 2021

Dosya boyutu: 45 MB

2 Kez İndirildi!

Fast Phrase (İngilizce Cümle Kurma Oyunu)

Oyun özellikle ilkokul öğrencileri için harika bir kaynak! Burada yapmamız gereken şey verilen resimlere bakıp hızlı bir şekilde doğru cümleleri oluşturmak! Tabii burada seçeceğimiz kelimelerle kelimeleri ne kadar bilip bilmediğimizi görüyoruz ve zamana karşı yarışmanın heyecanıyla eğleniyoruz!

Fast Phrases

Dosya adı: fast-phrases.exe

Dosya türü: EXE

Yüklenme tarihi: 12 Ekim 2021

Dosya boyutu: 45 MB

İlk İndiren Sen Ol!

Bubbles English (İngilizce Cümle Kurma Oyunu)

İngilizce öğreten oyunlar arasında olan bu oyun cümle kurulumunu zevkle öğrenmek için biçilmiş kaftan! Bu oyunda temamızı seçtikten sonra verilen görsellere bakıp cümleleri doğru sıraya göre birleştiriyoruz ve tamamlıyoruz!

Bubbles English

Dosya adı: bubblesenglish.exe

Dosya türü: EXE

Yüklenme tarihi: 12 Ekim 2021

Dosya boyutu: 45 MB

1 Kez İndirildi!

Animal Mystery (İngilizce Soru Oluşturma – Hayvanlar) Oyunu

İngilizce öğreten oyunlar arasında olan Animal Mystery, soru sorma ve cevaplamaya dayalı bir oyundur. Gramer olarak soru yapısını öğretmeye ve hayvanları tanıtmayı amaçlar. Bunun için önce doğru soruyu doğru gramer yapısına göre sormak ve sorunun anlamına göre ipucu resmindeki hayvan hakkında bilgi vermek gerekir.

Animal Mystery

Dosya adı: animalmystery.exe

Dosya türü: EXE

Yüklenme tarihi: 12 Ekim 2021

Dosya boyutu: 45 MB

İlk İndiren Sen Ol!

PDF Olarak Oynayabileceğiniz İngilizce Oyunlar

Yukarıda indirebileceğiniz İngilizce geliştiren oyunlar haricinde pdf olarak da sevilen diğer İngilizce oyunları bulabilirsiniz. Tümü ücretsizdir, Okul Modu’na üye olup eğitime katılarak indirebilirsiniz. Üstelik her yaşa uygundur. Okulda ve evde çıktısını alabileceğiniz bu oyun dosyalarını zevkinize göre hazırlayıp çeşitlendirin ve eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarın!

Kısacası oyun İngilizce ile iç içe geçtiğinde çok keyifli bir hale gelir ve dili daha kolay öğrenirsiniz. Bu nedenle Okul Modu’ndan ya da başka kaynaklardan bol bol İngilizce oyun oynamanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında, Okul Modu’ndaki İngilizce eğitimlere katılıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Ya da kaliteli İngilizce materyalleri edinebilirsiniz.

Peki sizin favori İngilizce öğreten oyununuz hangisi?

Paylaş:

Bir cevap yazın