fbpx

Çocukların Yeni Eğlencesi: Stem Oyuncakları

STEM eğitiminin ne olduğu üzerine bu blogta onlarca yazı yazdık. Ama kısaca açıklamak gerekirse Stem, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dallarının birlikte öğrenilmesine dayanan bir eğitim yöntemi. Tüm dünyada hızla yaygınlaşan bu yöntem, ülkemizde de çeşitli alanlarda kendini gösteriyor yavaş yavaş. Çocuklar da çeşitli stem oyuncakları ile hem vakitlerini kaliteli hale getiriyorlar hem de eğleniyorlar. Bizler de çeşitli Stem oyuncakları ile çocukların ne gibi kazanımlar elde edebileceğini kısaca açıklamaya çalışacağız.

Stem Oyuncakları

Matematik birçok çocuğun korkulu rüyası. Hele bir de matematiğin yanına teknoloji, bilim, mühendislik girince çocuklar kadar ebeveynler de korkuyor. Küçücük çocuk bunları nasıl anlasın diye düşünmeye başlıyorlar haliyle. Kavranması zor görünen bu bilimler çeşitli Stem oyuncakları sayesinde çok daha basit olarak kavranabiliyor. Çocuklar işin özünü kavrayıp akıl yürütmeye başlıyorlar. Üstelik bu bilim alanları yaratıcılığa fazla yer tanımayan alanlar olarak düşünülür. Ama iş hiç de aslında göründüğü gibi değildir. Stem oyuncakları sayesinde çocuklar yaratıcılıklarını da konuşturabilirler.

Üstelik Stem oyuncakları genelde robot yapmaktan ibaret görülür. Fakat Stem’de yaratıcılığın ve eğitimin bir sonu yoktur. Hayatın her alanına uygulanabilir. Yemek yaparken bile Stem eğitim metotlarından faydalanabilirsiniz. Stem gözlem ve analitik düşünce üzerine dayalıdır aslında. Çocuklar bu eğitim yöntemi sayesinde analitik düşünmeyi ve kazandıkları becerileri hayatlarına uygulama şansı bulacaklar.

Bazı Yararlı Stem Oyuncakları

4M Akrobat Robot

Akrobat Robot sayesinde çocuklar yerçekimi kanunu hakkında bir şeyler öğrenebilecekler, kanunun temelini kavrayacaklar. Çünkü Akrobat Robot, tel üzerinde yürüyüp sonrasında amuda kalkabilmekte. Yerçekimine meydan okuyan bu robot çocukların yeni eğlencesi olmaya aday.

Stem Oyuncakları : Akrobat Robot4M Elektrikli Uçak Fırlatıcı

Küçükken hepimiz kağıttan uçak yapıp uçurmaya çalışmışızdır. Uçağı fırlattıktan kısa bir süre sonra yere çakıldığını görünce yaşadığınız hayal kırıklıkları hala aklınızdadır. İşte sizin zamanınızda Stem oyuncakları olsa yaşadığınız hayal kırıklığının sebebini anlayabilir, uçağın daha fazla havada kalmasını sağlayabilirdiniz. Çocuklarınız uçakları doyasıya uçursun diye tasarlanan 4M Elektrikli Uçak Fırlatıcı sayesinde uçaklar saatte 50 km hıza ulaşabilir. Rüzgarı ve aerodinamiği hesap etmeyi unutmasınlar ama:)

Elektrikli Uçak Fırlatıcı: Stem Oyuncakları4M Kapı Zili

Kapı zillerinin basit ama merak ettirici bir sistemi vardır. Çocuklar da bu Stem oyuncağı sayesinde bir vidayı manyetik bir çekice dönüştürebilecekler ve elektromanyetizmanın işleyişini görecekler.

4M Kapı Zili - Eğitici Oyuncaklar4M Güneş Enerjili Araba

Çocuklar olabildiğince erken yaşta çevreci enerji alternatifleri ile tanışmalılar. Çünkü gelecek bunu gerektiriyor ve çocuklar geleceğin gerekliliklerini kaçırmamalı. 4M Güneş Enerjili Araba sayesinde çocuklar güneş enerjisinin kullanım alanları hakkında fikirler yürütebilir, doğal kaynakları nasıl enerjiye çevirebileceğinin çözümlerini bulabilir.

Güneş Enerjili ArabaYukarıda sadece birkaç Stem oyuncağından bahsettik ama daha birçok ürün var elbette. Aşağıya tıklayarak tüm Stem oyuncaklarını görebilir ve inceleyebilirsiniz.

[product_category per_page=”16″ columns=”8″ orderby=”menu_order title” order=”ASC” category=”egitici-oyunlar-stem”]

Paylaş:

Bir cevap yazın