fbpx

Atatürk Resmi

Atatürk Resmi: Türk ulusu için 1881 yılında Selanik’te doğan güneş, tüm parlaklığı ve ihtişamı ile birlikte karşımızda duruyor. Ufuklara bakan ve çok şey ifade eden gözler, bir toplumun tarihini yazmış kalemin mürekkebi gibi. Kaşları kendine has kalkık tarzı ile birlikte, Atatürk gerçekten minnettar olduğumuz en önemli insanların başında geliyor. Yeri geldiğinde muazzam becerikli strateji uzmanı bir kumandan ve yeri geldiği zaman usta bir devlet adamı, tarihimizi altın harflerle çizmiştir.

Gerçekten bugün kıvanç duyacağımız ve memnuniyet duyacağımız çok önemli konular var. Aynı zamanda minnettar olduğumuz bu kahraman, bu muhteşem görüntüsü ile birlikte toplumumuz için çok şey ifade etmektedir. Aslında Mustafa Kemal Atatürk için oldukça fotojenik benzetmesi de yapabiliriz. Burada karşımıza çıkan her bir resim, insanların tüylerini diken diken eden sonuçlar ortaya koymuştur. Genellikle Atatürk portrelerine dikkat ettiğinizde, özellikle çok titiz ve şık bir insan karşınıza çıkmaktadır. Bununla birlikte kişisel bakım konusunda her zaman hazırlıklı olan Mustafa Kemal, hayatı boyunca verdiği pozlarda her zaman için bir ışık yakalamış ve bu ışığı kendi toplumuyla paylaşmıştır.

Kimi zaman Türk bayrağı kimi zaman da bulunduğu mekân ile birlikte muazzam bütünlük ve farkı portre seçenekleri, bu büyük kumandan ve dehanın Türk toplumu için değerini gerçekten daha da yükseltmiştir. Bugün gerçekten Atatürk portrelerine sahip olduğumuz için kendimizi oldukça şanslı sayabiliriz. Ruhunun güzelliği yüzüne yansımış olan kumandan ve devlet adamı, Mustafa Kemal Atatürk, gerçekten bir toplumun minnettar olduğu kahramandır. Atatürk’e sahip olduğumuz için gerçekten kendimizi çok şanslı görebiliriz.

Paylaş:

Bir cevap yazın