fbpx

7 ve 8 Yaş İçin Zeka Geliştirici Oyunlar

7 ve ya 8 yaşına gelen çocuklar artık zeka oyunları ile daha haşır neşir oluyor ve bu sayede zeka gelişimleri de hızlanıyor. Özellikle erken yaşlarda zeka oyunu oynamaya başlayan çocuklar için akıl ve zeka oyunları artık hayatlarının bir parçası oluyor. Boş zamanlarını bu şekilde geçiriyor, arkadaşları ile bu şekilde sosyalleşiyor. E yaş da arttıkça seviye yükseliyor ve çocuklar artık daha zor zeka oyunları, zeka oyuncakları arayışına giriyorlar. Biz de tam onların seviyesine göre olan 7-8 yaş zeka geliştirici oyunlar listesi hazırladık.

7 Yaş Zeka Geliştirici Oyunlar

 1- Domino Matematik Zeka Oyunu

Domino Matematik oyunu, çocukların matematiksel becerilerini geliştirmek amacıyla tasarlanmış basit ama harika bir oyundur. Oyun kartları üzerinde yazan sayıları ya da işlemleri yerdeki oyun kartları ile eşleştirmeyi amaçlar ve çocukların matematik becerilerine inanılmaz katkılar yapabilir. Aynı zamanda çocukları dikkatlerini artırmasına da yardımcı olur. En az 2 kişiyle oynanan oyun tatlı bir rekabet yaratmak isteyenler için ideal. Üstelik sadece 10 lira.

2- Uzayda Macera Oyunu

Uzayda Macera oyunu da Domino Matematik gibi basit ama kazanımı bol bir oyun. Çocuklar bu oyun sayesinde görsel düşünme becerilerini artıracak ve deneme yanılma yapa yapa nasıl doğru sonuca gidileceğini görecek. Görev kitapçığında verilen görevleri doğru yaparak oyunu tamamlayabilirsiniz. Fiyatı da sadece 25 lira.

3- Matematik Sudoku

Matematik Sudoku, adından da anlaşılacağı üzere çocukların matematik bilgilerini artırmak için tasarlanmıştır. Klasik Sudoku referans alınarak hazırlanan bu oyun, çocukların keyifle oynayacağı bir bulmacadır aslında. Fiyatı mı? Fiyatı 20 lira.

4- İki Kişilik Trafik Oyunu (Yarıştan Kopma)

Çoğu kişi Rush Hour ya da daha bilinen ismi ile trafik oyununu bilir. Tek kişilik oyunlar arasında en güzellerindendir. Bu oyunun 2 kişilik versiyonu da var ve çok daha eğlenceli. Oyunun heyecanı son ana kadar bitmiyor. Çünkü ortada şans faktörü de var. Yerden çektiğiniz kartlara göre hamle yapıyorsunuz ve oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz.

8 Yaş Zeka Geliştirici Oyunlar

1- Düşmeyen Robot

Dünyaca ünlü 4M markasının ürettiği “Düşmeyen Robot” oyunu, çocukların bir şeyler üretmesine ve üretirken öğrenmesine vesile oluyor. 8 yaş için bu tarz oyunlar oldukça verimlidir. Çocuk artık büyümeye başlamıştır ve amiyane tabirle kafası biraz daha fazla çalışıyordur. Bu yüzden üretmenin ve üretirken öğrenmenin keyfine daha çok varacaktır.

2- Solar Uçak

2016 yılında piyasaya sürüldüğünde birçok ödül alan bu oyun, çocukları beyin gelişimi için muhteşem bir oyun. Çocuklar bu oyun sayesinde hem güneş enerjisinin gücünü keşfedecek hem de uçakların uçuş mantığını anlayacaklar. Herhangi bir pil kullanılmayan bu oyuncak ile çocuklar yine üretmenin keyfini yaşayacak.

3- Maglev Treni (Süper Hızlı Tren)

Maglev Treni gibi oyunlar, STEM yöntemine uygun şekilde üretilmiştir ve çocuk diğer disiplinler ile de bağlantı kurarak öğrenir bazı şeyleri. Daha sonra yapacağı icatlar için bir temel oluşturmayı hedefler bu tür oyunlar ya da zeka oyuncakları diyelim. Çünkü bir oyundan ziyade oyuncaktır Maglev Treni. O Japonya’da gördüğünüz ray üzerinde mıknatıs kuvvetiyle hareket eden trenlerin küçüğünü evde çocuklar kendi başlarına yapabilir ve birçok kazanım elde edebilirler.

7 ve 8 yaş için birçok zeka geliştirici oyun ve oyuncak var aslında. Biz en popülerlerini, en çok tercih edilenlerini listelemeye çalıştık. Çok daha fazla akıl ve zeka oyunu görmek için sitemizi ziyaret edebilir, ürün ayrıntılarını okuyabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın