fbpx

Renkli Sudoku

renkli sudoku

Renkli Sudoku, özellikle görselliğe düşkün olanların en sevdiği zeka oyunları arasındadır. Klasik Sudoku ile aynı mantığa sahip olan bu oyundaki ana farklılığa göre sayılar yerine renklerin hesaplanması gerekir. Çocuklar için oldukça keyifli olmakla birlikte her yaştan oyuncuya hitap edebilir.

Okul Modu zeka oyunları arasında ücretsiz Renkli Sudoku pdf dosyalarını bulabilir ve yine ücretsiz olarak indirebilirsiniz!

Renkli Sudoku Nasıl Oynanır?

Bilindiği üzere Sudoku, dünyanın pek çok bölgesinde popüler olan bir bulmaca oyunu. Küçük yaşlardan öğrenciler oynayabildiği gibi 70 yaşındaki yetişkinler de oynayıp bu oyundan zevk alıyorlar. Özellikle alzheimer hastalığı riskini düşürmesi ile bir dönem baya gündeme gelmişti. Sudoku oyununun da onlarca hatta yüzlerce çeşidi bulunuyor. Renkli sudoku da o çeşitlerden biri. Daha çok çocukların oynaması için tasarlanan renkli sudoku oyununun mantığı basit: aynı satır ve sütunda aynı renkten birden fazla bulunamaz. Tıpkı klasik sudoku gibi değil mi?

Çocukların hem renkleri öğrenmesi hem akıl yürütmesi için harika bir oyun aslında renkli sudoku. Üstelik çıktı alıp oynanarak okulda öğrencilere rahatlıkla oynatılabilir. Öğrenciler kalemlerle kutucukları boyayabilir serbest bir etkinlik de yapmış olurlar. Şimdiden herkese iyi oyunlar.

Ücretsiz Renkli Sudoku Pdf

Aşağıdaki indirme butonlarına tıklayıp Renkli Sudoku bulmacalarını ücretsiz indirin.

Renkli Sudoku 01

Dosya adı: renkli-sudoku-01.pdf

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 30 Haziran 2021

Dosya boyutu: 563 KB

201 Kez İndirildi!

Renkli Sudoku 02

Dosya adı: renkli-sudoku-02.pdf

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 30 Haziran 2021

Dosya boyutu: 563 KB

87 Kez İndirildi!

Renkli Sudoku 03

Dosya adı: renkli-sudoku-03.pdf

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 30 Haziran 2021

Dosya boyutu: 563 KB

74 Kez İndirildi!
Paylaş: