fbpx

Renkli Küpler (Q-Bitz)

Harika Redka Renkli Küpler, yani tüm dünyada Q-Bitz adı ile bilinen ve çok eğlenceli olan bu zeka oyunu çocukların özellikle el ve göz koordinasyonunu geliştirmek için tasarlanmıştır.

Redka Renkli Küpler (Q-Bitz)

Redka Renkli Küpler(Q-Bitz – Q-Big) oyunu 2, 3 ya da 4 kişi ile oynanabilir. Ne kadar çok oyuncu olursa oyundan alınan zevk o kadar fazla olur. Şimdi gelin sizlere Redka Renkli Küpler nasıl oynanır onu anlatalım. Ama önce oyun kutusunun içerisinde neler olduğundan bahsedelim biraz.

Renkli Küpler Kutu İçeriği

Kutusunda 77 adet görev kartı, kırmızı, mor, yeşil ve mavi renklerde ise 4 adet oyun tablası bulunuyor. Bu oyun tablalarının üzerine koymak için 9’ar adet, her yüzü farklı küpler de mevcut. Kısaca kutu içeriğinden bahsettiğimize göre şimdi de Renkli Küpler nasıl oynanır konusuna geçebiliriz.

 

Redka Renkli Küpler Nasıl Oynanır?

Kuralları oldukça basit aslında. Oyunun amacı kart üzerindeki şekli tabla üzerinde oluşturmak.

Ortaya 77 kart arkası dönük şekilde üst üste konur. Her oyuncu istediği renkteki tablayı ve küpleri alır. En üstteki kartın ön yüzü çevrilir ve zamanla yarış başlar. Oyuncular en hızlı şekilde karttaki şekli tablalarında da oluşturmaya çalışırlar. Doğru yaptığını düşünen oyuncu renkli küpler diye bağırır ve tabladaki şeklin doğruluğu kontrol edilir. Eğer doğruysa oyuncu 1 puan kazanır(puanlama sistemini siz de belirleyebilirsiniz).

Oyunun süresi ya da kaç tur olacağı ile ilgili de bir kısıtlama yoktur. Bu kurallar esnektir ve istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

İşte oynamak bu kadar basit. Ama kazanması göründüğü kadar basit değil. El ve göz koordinasyonunun yanında ciddi bir dikkat de gerektiriyor. Hatalar sık sık başınıza gelebilir.

Dilerseniz aşağıda videomuzu da izleyip nasıl oynanır iyice öğrenebilirsiniz. Hemen ilkokulmarket‘ten siparişinizi verin!

Paylaş: