fbpx

Numbrix

Numbrix nasıl oynanır?” sorusunun cevabı, kafa karıştırıcı olduğu kadar eğlenceli de olan Numbrix bulmacası sevdasına kapılmak üzere olan oyuncular tarafından oldukça merak edilir. Haklılardır da; ne kadar çabuk Numbrix oyunu kurullarını öğrenirlerse o kadar hızlı bir şekilde bu maceraya atılabilirler. Eğer siz de işte bu heyecanlı oyunculardansanız, doğru yere geldiniz! Bu yazıda Numbrix kurallarıNumbrix çözüm ipuçları ve tabii ki “Numbrix nasıl oynanır?” sorusunun cevabını bulacaksınız. Lakin bu kısma geçmeden hemen önce dilerseniz Numbrix hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım.

Numbrix Hakkında

NumbrixHidatoNumber SnakeSnakepit ve Jadium isimleriyle de bilinen, İsrailli bir matematikçi olan Dr. Gyora M. Benedek tarafından yaratılmış bir bulmaca ve zekâ oyunudur. En temel şekilde tarif etmek gerekirse amacı platform üzerindeki sayıları ardışık ve kesintisiz bir döngü oluşturacak şekilde dikey, yatay ve çapraz olarak birleştirmek ve bulmacayı tamamlamaktır. İşte bu tamamlama süresi boyunca mantıksal bir taktik ve çözüm oluşturmak için analitik düşünme gücünüzü sonuna dek kullanarak zihninizi geliştirme şansı elde edeceksiniz!

O halde, sizi eğlendirirken aklınızı da geliştirecek olan Numbrix oyununun kurallarına bir göz atalım ve seçtiğiniz Numbrix’i doğru bir şekilde çözmek için gerekli olan ipuçları öğrenelim!

Numbrix Nasıl Oynanır? Numbrix Kuralları!

1) Numbrix platformundaki boşlukları doldurun.

Numbrix platformu kutucuklara bölünmüş bir forma sahiptir. Bu platformda 1 sayısının olduğu kutucuk başlama noktasıdır. Numbrix’in seviyesine ve kapsamına bağlı olarak bitiş noktası 25, 36, 49, 64, 81, 100, 144 ya da 225 olabilir. Ana hedef, bitiş noktasına ulaşana kadar platformu sayılarla doldurmaktır.

 

2) Numaraları kesintisiz bir şekilde birleştirin.

Numbrix platformundaki tüm sayılar birleşmelidir. 1 sayısı 2 ile, 99 sayısı 100 ile arka arkaya gelmelidir. Seçtiğiniz Numbrix bulmacası kaçlık olursa olsun, başlangıç ve bitiş de dahil olmak üzere aradaki tüm sayılar kesintisiz bir şekilde birleşip bir tür “zincir” oluşturmalıdır. Not olarak, Numbrix matematik bilginizi ölçen bir bulmaca değil, tamamen zekanızı geliştirmeye odaklı bir bulmacadır. Bir diğer deyişle, bu zinciri oluşturmak için bilmeniz gereken tek şey ardışık sayılardır.

 

3) Başlangıç ve bitiş noktaları daire içinde verilmiştir.

Her Numbrix platformunda bir başlangıç ve bitiş noktası vardır ve bunlar daire içine alarak gösterilir. Başlangıç noktası (ya da sayısı) 1 iken, bitiş noktası bulmacanın kaça kaç olduğuna göre değişebilir. Örneğin 5’e 5’lik bir Numbrix platformunda bitiş noktası 25, 12’ye 12’lik bir Numbrix platformunda bitiş noktası 144 olacaktır.

 

4) Sayılar dikey, yatay ve çapraz olarak birleşmelidir.

Sırada son derece açık ve net bir kural var: Numbrix platformundaki sayılar dikey, yatay ve çapraz olarak birleşmelidir. Bu noktada çoğu bulmacada olmayan “çapraz” faktörünün işinizi çok kolaylaştıracağını düşünebilirsiniz, fakat bizce Numbrix’i hafife almayın!

 

5) Her Numbrix bulmacasının tek bir doğru çözümü vardır.

Numbrix’te verilen ipuçlarını takip ederek zincirinizi oluşturduğunuz için ya doğru bir şekilde çözüme ulaşırsınız, ya da ulaşamazsınız! Kısacası, bu bulmacada tek bir doğru vardır.

Yalnızca 5 basit kuralı takip ederek Numbrix bulmacası çözme keyfine varabilir ve bunu yaparken zihninizi geliştirebilir, zamanınızı son derece verimli bir şekilde kullanabilir, oldukça eğlenebilir ve başarının tadını çıkarabilirsiniz. Tıpkı diğer zekâ oyunları ve bulmacalarda da olduğu gibi düzenli bir şekilde Numbrix çözdüğünüz takdirde düşünsel gücünüzdeki artışı zaman içinde fark edeceksiniz. O halde, malzemelerinizi hazırlayın ve sayıların ve eğlencenin bir araya geldiği Numbrix platformunda keyifli bir yolculuğa çıkın!

Numbrix 01

Dosya adı: numbrix-etkinlikleri-01

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 30 Haziran 2021

Dosya boyutu: 573 KB

25 Kez İndirildi!

Numbrix 02

Dosya adı: numbrix-etkinlikleri-02

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 30 Haziran 2021

Dosya boyutu: 571 KB

12 Kez İndirildi!

Numbrix 03

Dosya adı: numbrix-etkinlikleri-03

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 30 Haziran 2021

Dosya boyutu: 577 KB

10 Kez İndirildi!
Paylaş: