fbpx

Meta Formül (Meta Forms)

Meta Forms oyunu olarak da bilinen Meta Formül, harika bir zeka ve mantık oyunudur. İlkokul çağındaki çocukların oynayabileceği gibi yetişkinler de oynayabilir. Çünkü bazı bulmacalar oldukça zor ve üzerine kafa yorulması gerekiyor. İlkokul çağındaki bir çocuğun bu oyundan birçok şey öğreneceği kanaatindeyiz. Çünkü çocuklar bu oyun sayesinde verilen ipuçlarından yola çıkarak mantık yürütmeyi öğrenecek ve ileride günlük hayatlarında da işlerine yarayacak kazanımlar elde edecek. Meta Forms oyunu kutu içeriğini ve Meta Forms (Meta Formül) nasıl oynanır merak ediyorsanız hemen açıklayalım.

Meta Formül (Meta Forms) Kutu İçeriği

Meta Formül oyunu öncelikle küçük bir kutuya sahip. Taşıması kolay yani. Kutu içerisinde ise 9 parçaya bölünmüş ahşap bir oyun platformu var. Oyun platformunun üzerine koyacağınız ahşap parçalar da mevcut ve bu parçaların üzerinde 3 farklı renkte kare, üçgen ve daire şekilleri var.

Meta Forms oyununun nasıl oynanacağını anlatacağız ama oyun kutusu içerisinde oyunun nasıl oynandığını anlatan bir kitapçık da mevcut. Ayrıca bu kitapçık içerisinde 80 farklı mantık bulmacası var. Son sayfalarda ise bulmacaların çözümşleri.

Meta Forms Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunda pozitif ve negatif ipuçları vardır. Pozitif ipuçları taralı alan ile gösterilmiştir. Negatif ipuçları ise çarpı işareti ile… Eğer bulmacanın yanındaki ipuçlarında çarpı işareti var ise gerekli parça oraya konmayacak anlamına gelir. Taralı alan var ise gerekli parça o taralı alana gelmelidir şeklinde algılayabilirsiniz.

Bununla birlikte bazı ipuçları daha karmaşıktır. Mesela kırmızı, mavi veya sarı renkli bir soru işareti olabilir ipuçları arasında. Bu şekli bilinmeyen ama rengi bilinen bir parçayı ima eder bize. Soru işareti ne renkse parça da o renktir. Ya da beyaz renkli daire, kare veya üçgen olabilir ipuçları arasında. Burada da şekli biliyoruz ama rengi bilmiyoruz. Parçaları oyun platformuna yerleştirdikçe her şey daha da netleşmiş olacak ve çözüm basitleşecek.

Meta Forms Oyunu Satın Almak

Meta Forms (Meta Formül) oyununu ilkokulmarket.com sitesinden kolayca satın alabilirsiniz. Fiyatı da şu anda indirimde ve sadece 39,90 lira. Şimdiden herkese keyifli oyunlar dileriz.

Paylaş: