fbpx

Magic Hundred

Magic Hundred Nasıl Oynanır? Magic Hundred Nedir?

Magic Hundred, ya da Magic 100, amacı sayıları 100’e tamamlama olan keyifli bir zeka oyunudur. Her ne kadar kulağa basitmiş gibi gelse de oldukça zor olabilmektedir. Temel matematik yeteneklerini ve pratik zekayı geliştirir. Çocukların sayısal derslerini geliştirmek için oldukça faydalıdır.

Magic Hundred Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

Magic Hundred oyunu harika bir matematik oyunu. Mantığı çok basit oynaması çok zevkli. Çocukların matematik becerilerini geliştiren bu oyun onların deneme yanılma yapmasına da fırsat tanıyor.

Oyunda amaç sütun ve satırlardaki rakamların sağına ya da soluna başka rakamlar ekleyerek satır ve sütunda bulunan sayıların toplamını 100 yapmak.

Hemen bir görsel ile açıklayalım:

Mesela yukarıdaki ilk karedeki ilk satırda 9, 5 ve 8 rakamları var. Bu rakamların sağına ya da soluna öyle rakamlar ekleyelim ki o satırdaki sayıları toplayınca toplam 100 olsun. Aynı şekilde sütunlarda da 100 sayısını bulmamız lazım. Aşağıdaki görsele baktığınızda ve sağlamasını yaptığınızda tüm satır ve sütunlarda toplamın 100 yaptığını göreceksiniz. Bu arada en üst satırdaki 8 rakamını yanına başka bir rakam eklenmemiş. Her zaman rakamların yanına başka bir rakam eklemek zorunda değilsiniz. O yüzden.

Gördüğünüz üzere Magic Hundred oyunu öğrenmesi kolay oynaması zevkli bir oyun. Özellikle ilkokul çağındaki çocukların bu oyunu oynaması çok daha önemli. Çünkü o yaşlarda yapacakları bu tür zihinsel aktiviteler inanın çok işlerine yarayacak. Şimdiden herkese keyifli oyunlar dileriz.

Paylaş: