fbpx

Labirent Oyunu

Labirent, diğer adıyla dolambaç oyunu tüm dünyada oldukça popüler olan ve en sevilen zeka oyunlarındandır. Kökeni mitolojiye kadar uzanmaktadır. Mitolojik hikayelerde ya da ortaçağ eserlerinde yer almaktadır; uzun zaman içinde ise oyun halini almıştır. Farklı şekiller ve zorluklarda labirentler olabilir.

Okul Modu zeka oyunları arasında ücretsiz labirent pdf dosyalarını bulabilir ve yine ücretsiz olarak indirebilirsiniz!

Labirent Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

Labirent oyunu, hepimizin küçükken oynadığı, gazetelerin, çocuk dergilerinin bir köşesinde bulunan eğlenceli ve basit bir oyundur. Başlangıç noktasından hedefe çizgi çekerek ulaşmayı başarmalısınız. Bunu yaparken de resmin tamamına bakmak sizin faydanıza olacaktır. Çünkü bu şekilde çözmesi çok daha kolay.

Labirent oyunları bazen karmaşık olabilir. Sil baştan yapıp tekrar başlayabilirsiniz. Ama bu aynı zamanda çocuklara deneme yanılma ve sabır becerisi de katacaktır.

Labirent Oyunu Örneği

Mesela aşağıdaki örnek basit bir labirent oyunu örneği. Başlangıç için 2 seçeneğiniz var. İkisinden biri doğru ve deneme yanılma yapmak için ihtimalleriniz belli. Bu daha erken yaştaki çocukların seviyesine uygun bir labirent örneği.

Bu örnek ise biraz daha karmaşık. Biraz daha komplike. Hatta en zor seviyerlerden biri sayılır. O yüzden seviye arttıkça bu şekilde bulmacalar çözmek çok daha faydalı.

Ücretsiz Labirent Pdf

Aşağıdaki indirme butonlarına tıklayıp labirent bulmacalarını ücretsiz indirin.

Labirent 01

Dosya adı: labirent-01.pdf

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 1 Temmuz 2021

Dosya boyutu: 761 KB

539 Kez İndirildi!

Labirent 02

Dosya adı: labirent-02.pdf

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 1 Temmuz 2021

Dosya boyutu: 554 KB

385 Kez İndirildi!

Labirent 03

Dosya adı: labirent-03.pdf

Dosya türü: PDF

Yüklenme tarihi: 8 Aralık 2018

Dosya boyutu: 664 KB

351 Kez İndirildi!
Paylaş: