fbpx

Apartman Sudoku

Apartman Sudoku ya da diğer adıyla Apartmanlar Sudoku, çocukların hem eğlenerek hem de öğrenerek oynayabileceği harika bir oyun. Gün içerisinde beyin jimnastiği yapmayı istediği her an oynayabilir ve matematiksel becerilerini geliştirebilir.

Peki Apartman Sudoku nasıl oynanır öğrenmek ister misiniz? O zaman anlatalım. Önce kutu içeriği hakkında bilgi verelim ama.

Apartman Sudoku Kutu İçeriği

Apartman Sudoku oyununun kutusu içinde 4 farklı renkte 16 adet silindir apartman bloku bulunuyor. Bununla birlikte ipuçları için 1’den 4’e kadar 24 adet rakam var. Oyun kılavuzu ve oyun platformu da kutunun içinden çıkanlar arasında. Oyun kutusunun içinde ne var kısaca anlattığımıza göre Apartman Sudoku nasıl oynanır ona geçelim artık.

 

 

Apartman Sudoku Nasıl Oynanır?

Apartman Sudoku görev kitapçığında 36 farklı görev var. Bunlara görev değil de oyun ya da bulmaca demek daha doğru olacaktır aslında. Ama biz yine de yazı içerisinde görev diyelim.

Görevler kolaydan zora doğru hazırlanmıştır. Her görevde oyun platformunun belirli yerlerine rakamlar koyuyorsunuz. Bu rakamlar, o rakamın olduğu yerden bakılınca kaç tane apartman bloku göreceğinizi söyler. Apartman bloklarının her biri farklı boylarda. Yani oyun platformunun bir kısmında 1 rakamı varsa en uzun bloku öne koymalısınız ki diğer bloklar gözükmesin, sadece bir apartman bloku gözüksün.

4 rakamı var ise bu sefer de en küçükten en büyüğe doğru bir sıralama izlemelisiniz. Bu sayede tüm bloklar görünür olacak. Okuması biraz kafa karıştırıcı olduysa aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz. Şimdiden herkese keyifli oyunlar.

Paylaş: