fbpx

Altıgen (Six)

Six, Hexagon gibi isimlerle de bilinen Redka Altıgen oyunu, oynaması keyifli ve dikkat gerektiren, kazanımı bol bir oyundur. 6 yaş ve üzerie herkesin oynayabileceği 2 kişilik bir oyundur. Zeka, mantık ve strateji oyunları kategorisinde bulunur ve bu 3 becerinin de gelişmesine yardımcı olur. Şimdi gelin dilerseniz Redka Altıgen oyunu nasıl oynanır ve Altıgen oyununun kutusunda neler var onlardan bahsedelim.

Redka Altıgen(Six) Oyunu Kutu İçeriği

Redka Altıgen oyununun kutusunda 21 adet kırmızı, 21 adet de siyah altıgen şeklinde taşlar bulunur. Çoğu oyunun aksine bu oyun kutusunun içinde bir oyun platformu bulunmaz. Taşları yere ya da bir masaya dizerek oyunu oynayabilirsiniz. Oyun kutusunun içerisinde bir de Altıgen oyununun nasıl oynandığının anlatıldığı bir kitapçık bulunur.

Redka Altıgen(Six) Oyunu Nasıl Oynanır ve Kuralları Nelerdir?

Kuralları basit aslında. Oyunda amaç, elinizdeki altıgenleri belirli şekillerde yan yana getirmektir. Bu belirli 3 şekil üçgen, şerit ve halkadır. Bu şekillerin hepsi ise 6 adet altıgenin yan yana gelmesi ile oluşturulmalıdır. Rakibiniz bu 3 şekli oluştururken bir yandan onu engellemeli bir yandan da kendiniz bu şekillerden birini oluşturmalısınız.

Oyunun bir adet önemli kuralı vardır. Oyuna ilk başlarken ortaya bir adet kırmızı bir adet de siyah altıgen şekil bitişik halde konur. İlk hamlenizdeki altıgeniniz, yerde bulunan aynı renkteki altıgene temas etmemelidir. Yani siyah renk iseniz sadece kırmızı altıgenle temas edecek şekilde altıgeninizi koymalısınız. İlk hamleden sonra istediğiniz yere altıgeni koyabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama yoktur artık.

İşte Redka Altıgen oyunu oynaması bu kadar kolay bir oyun. Ama kazanmak pek de kolay sayılmaz. Satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Okul Modu şimdiden keyifli oyunlar diler.

Paylaş: